„Az egyház hajóját nem köthetjük idegen horgonyokhoz, sem a politikához, sem a gazdagsághoz, sem a kultúrához” – hangsúlyozta Fekete Károly tiszántúli püspök május 15-én a debreceni Nagytemplomban. A Református Holnap beszélgetéssorozat idei első alkalmán tartott előadásában az egyházvezető határozottan elutasította az egyházba szivárgó politikai hatalomgyakorlási mintákat és az autokrata vezetést, egyúttal a tiszta zsinat-presbiteri elvekhez való visszatérést sürgette. Az alábbiakban teljes terjedelmében közöljük Fekete Károly püspök előadásának szövegét.
- 2026/05/18