Rendszerüzenet
2012. július 16.

Több generáció

Válságban is van reménység! – ez volt a témája a Nagyerdei Református Gyülekezet 17. többgenerációs nagytáborának, melynek a sátoraljaújhelyi Várhegy Üdülő adott otthont július 9-e és 15-e között. A festői környezetben áhítatok, énektanulás, kézműves- és csoportfoglalkozások, kiscsoportos beszélgetések, vetélkedők és sportjátékok is várták a tiszántúli reformátusokat.

alt

Egyik barátom invitálására mentem el a táborba. Kicsit megijesztettek a kötelező programok, amikor először hallottam róluk. Az én családom, bár vallásos, nem gyakoroljuk, templomba sem szoktunk járni. Szerintem emiatt voltak előítéleteim a táborral szemben. Az első napok kicsit furcsák voltak a számomra, túl sok és “tömény” volt, amit ott kaptam. Aztán folyamatosan kezdtem megszokni, amelyben sokat segítettek az ifi társaim és az ifi vezetők is. A hét végére sok dologban változott a véleményem, az Istennel való kapcsolatomat is másképp látom. (Egy fiatal vallomása a Debrecen-Nagyerdei Református Gyülekezet többgenerációs táboráról. )

Összetartani a gyülekezetet – ezt nevezte a tábor legfőbb céljának a gyülekezet lelkipásztora, aki úgy véli: az egyhetes program kiváló lehetőség arra, hogy a résztvevők lelkileg és testileg feltöltekezzenek, illetve hogy a különböző korosztályok közelebb kerüljenek egymáshoz. Püski Lajos szerint a mai társadalomban ritka, akár családon belül is, hogy több generáció együtt legyen. „Ez az oka annak, hogy nem ismerik egymást az emberek és hajlamosak csak a hibákat észrevenni a másikban. Innen erednek az előítéletekkel teli „ezek a mai fiatalok” és a „már öreg” kifejezések – mondta a nagyerdei gyülekezet vezetője. Ahhoz, hogy elfogadóbban viselkedjenek az emberek az kell, hogy közös élményeik legyenek. A generációk közötti ellentétek csökkenthetők a közös élmények után, hiszen a résztvevők felismerik egymás értékeit – hangsúlyozta több mint másfél évtizedes tapasztalatára hivatkozva a nagyerdei gyülekezet vezetője.

 

 

alt

Idén csaknem 400 résztvevő látogatott el a zempléni településre, akiknek több mint a fele 25 év alatti fiatal volt.

Kojsza Péter/ttre.hu