Rendszerüzenet
Az oldal üzemeltetője süti fájlokat (cookie) használ a GDPR rendelet szabályainak megfelelően, mely fájlok a látogató számítógépén tárolódnak.
FőoldalNapi ige

Napi ige

2026. június 24.

„Jó nekem, hogy nyomorúság ért…”


Zsolt 119,49–88

Igemagyarázat

Vannak, akiket az élet nehézségei úgy megterhelnek, hogy alig bírnak felállni belőlük. Mások fájdalmat élnek át, szenvednek, de utána megerősödve, bölcsebben folytatják az életüket. A zsoltáros visszatekintve hálát ad a válságért, amit átélt: „Jó nekem, hogy nyomorúság ért…” (71a). Biztosan nem a szenvedést nevezi jónak. Inkább megérezte azt, hogy a sok rossz között valahol megismerte Isten irgalmát, az ige igazságát, saját határait, és a nehézségekből kikerülve hálaadással tudja azokat is az életét formáló történésekként elfogadni (71b).

RÉ21 236

Napi ének | 830 | Keresd az Istent, népem

„Gyermekek! Engedelmeskedjetek szüleiteknek az Úrban…”

(1) „Gyermekek! Engedelmeskedjetek szüleiteknek az Úrban…” (Ef 6,1–4)

A szülők után a gyermekekhez szól Pál. Nem tudjuk, az efezusi gyülekezetben a gyermekek hallották-e a felolvasott levelet, sem azt, ma hallják-e, de a szülők el tudják mondani nekik. Engedelmeskedjetek Isten törvényének, mondja Pál, mert ez a helyes, a jogszerű, a szülőtisztelet parancsának megfelelő gyermeki magatartás. Úgy tisztelitek szüleiteket, ha figyeltek rájuk. Ne legyetek makacsak, lázadók, fölényesek, ne engedjétek el a szülők szavát a fületek mellett! Pál hozzáteszi: ti, apák, ne ingereljétek gyermekeiket. Az pedig már csak természetes, hogy az anyák se! A gyermeket sáfárságra kapja a szülő, nem arra, hogy kihasználja, legkevésbé arra, hogy rajta vezesse le az indulatait. Ha a szülő nevelése ingerültséget vált ki a gyermekből, akkor a Sátánnak dobja oda prédául, mert megkeményíti a szívét az Úrral szemben. A szülők feladata, hogy testben-lélekben gyarapítsák gyermekeiket – az Úrtól tanult módon, gondoskodással, tanítással, ha kell, intéssel. A szülőtisztelet parancsának nincs felső korhatára. E megbecsülésből nem lehet kinőni, de a felnőtt gyermeket kiskorúságban sem lehet tartani. Az, hogy valaki felnőttként önállóan lehetőleg jó döntéseket hozzon, a gyermekkorban alapozódik meg.